W co sie ubrać na Sylwestra? Poradnik dla kobiet

W co sie ubrać na Sylwestra? Poradnik dla kobiet

Sylwester to jedno z przyjemniejszych wydarzeń w roku. Jest to okres podsumowań i życzeń na przyszłość. Spędzamy go zwykle wśród znajomych lub z rodziną. Możemy także gdzieś wyjechać i świętować w domku w górach lub za granicą. W zależności od naszego wyboru, będziemy musieli dobrać odpowiedni ubiór. Jak się ubrać na Sylwestra?

W co się ubrać na domówkę?

Jednym z najbardziej popularnych miejsc na spędzenie Sylwestra jest dom. Tak zwane domówki są dużo tańsze niż wyjście na bal, więc wiele osób, szczególnie młodych, korzysta z takiej możliwości. Wybierając strój na Sylwestra, najlepiej będzie zapytać gospodarzy, jak wyobrażają sobie domówkę. Czy będzie ona wystawna czy raczej skromna? Czy ma być na luzie czy trochę bardziej na sztywno? Co do zasady, nie powinno się stroić aż tak bardzo jak na imprezę w knajpie, czy na bal, jednak trzeba mieć na uwadze opinię na temat atmosfery, w jakiej będzie utrzymana domówka.

Jak się ubrać na imprezę do klubu?

Co jeśli wybieramy się na Sylwestra do lokalu? Zwykle w takich miejscach ludzie ubierają się bardzo wyjściowo. Ciężko jest przesadzić, więc można naprawdę zaszaleć z wyglądem. Warto jest zadbać o ładną fryzurę oraz makijaż, a także piękna sukienkę. Jeżeli lubimy świecące materiały, cekiny oraz lśniące dodatki, jak najbardziej możemy je założyć na siebie. Są bardzo popularne w modzie sylwestrowej.

Jak sie ubrać na bal sylwestrowy?

A może wybieramy się na bal sylwestrowy? Wystawne bale przypominające barokowy karnawał, są coraz bardziej popularne w Polsce. Może kojarzą nam się głównie z dziećmi, ale to mit. Coraz więcej dorosłych chce się bawić w ten sposób. Tutaj strój musi być oczywiście dopasowany do tematyki imprezy. Jeśli ma to być elegancki bal, warto jest zakupić lub wypożyczyć odpowiednią suknię. Jeśli natomiast ma to być typowy bal przebierańców, możemy zaszaleć i zmienić się np. w ulubioną postać z bajki.

Jakie buty na Sylwestra?

Niezależnie od tego, w jakiej konwencji będzie utrzymana impreza, należy pomyśleć o butach. Zwykle kobiety chcą założyć bardzo wysokie obcasy, aby wyglądać bardziej kobieco, zmysłowo i czuć się dobrze. To oczywiście świetny wybór, jednak jeśli idziemy w miejsce, gdzie będziemy dużo tańczyć, warto jest również zaopatrzyć się w wygodniejsze buty na zmianę. Jeśli na co dzień nie chodzimy w obcasach, nasza noga może się szybko zmęczyć i zamiast frajdy z tańca, będziemy odczuwać ból.

Jakie dodatki na Sylwestra?

Nie możemy zapomnieć o dodatkach. Jeśli zamierzamy się za coś przebrać, musimy zwrócić uwagę na detale i dobrać odpowiednie rekwizyty do stroju. Jeśli natomiast idziemy na klasyczną imprezę w klubie lub u znajomych, dobrze będzie wykorzystać biżuterię. Jak najbardziej nada się dla nas biżuteria bardzo połyskliwa oraz widoczna. Nasz ubiór możemy także wzbogacić brokatem.

O czym należy pamiętać wybierając strój na Sylwestra?

Pamiętajmy, że jeśli zdecydowaliście się spędzić sylwester w domku w górach, z daleka od cywilizacji, z młodymi ludźmi, raczej nikt nie będzie oczekiwał od was wystawnego wyglądu. O ile nie ustalicie między sobą, że w noc sylwestrową chcecie wyglądać odświętnie, lepiej nie wychodzić przed szereg i ubrać się luźno oraz wygodnie. W sam raz na pierwszą w Nowym Roku wędrówkę po górach.