Sylwester rodzinny, czyli kilka pomysłów na Sylwestra z dziećmi

Sylwester rodzinny, czyli kilka pomysłów na Sylwestra z dziećmi

Sylwester to wyjątkowa noc nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych. Być może to na tych drugich robi tak naprawdę największe wrażenie. Jak zorganizować rodzinnego Sylwestra, tak aby samemu dobrze się bawić, a przy okazji zapewnić atrakcje także maluchom, aby i one miały świetne wspomnienia z tej ostatniej w roku nocy?

Rodzinny Sylwester w domu

Rodzinny Sylwester możemy zorganizować w naszym domu. Będzie to najlepsza opcja, jeśli nie mamy funduszy, aby wyjechać całą rodziną gdzieś dalej. Ceny w noc sylwestrową zwykle bardzo idą w górę, więc oczywistym jest, że nie każdego stać na tak duży wydatek. Sylwester w domu jednak, nie musi równać się siedzeniu przed telewizorem. Warto wybrać się na przykład na noworoczny spacer z dziećmi lub zrobić dla nich mini bal przebierańców. Nieodłącznym elementem będzie na pewno szampan bezalkoholowy oraz wyjście na pokaz fajerwerków.

Rodzinny Sylwester w górach

Jeżeli budżet nam pozwala, warto jest wyjechać gdzieś dalej, może to być na przykład wypad w góry. Wiele hoteli przygotowuje specjalne oferty dla rodzin z dziećmi. Oferta zawiera opiekę animatorki, która będzie zabawiać dzieci, kiedy my zechcemy potańczyć i zyskać trochę czasu dla siebie. Dzięki temu nasze maluchy będą bezpieczne, ale także nie będą się nudzić.

Jeśli już wyjedziemy w góry, warto jest rozważyć Sylwester na stoku. Jeśli nasza pociecha umie jeździć na nartach lub desce, na pewno spodoba się jej pomysł, żeby w tę noc zamiast spania, poszaleć na śniegu. Ten pomysł sprawdzi się jednak głównie, jeśli posiadamy starsze dziec, gdyż te najmniejsze będą przez cały czas wymagały opieki i możemy nie mieć nawet chwili, aby złożyć sobie nawzajem życzenia noworoczne.

Rodzinny Sylwester w towarzystwie znajomych z dziećmi

Zostając w domu czy też wyjeżdżając, warto jest spędzić Sylwestra w towarzystwie znajomych z dziećmi. Zapraszając innych rodziców do wspólnego imprezowania, zapewnimy naszym pociechom kompanów do zabawy. Będę one się mogły zająć sobą, kiedy my będziemy się bawić z innymi dorosłymi. Warto również pomyśleć nad listą atrakcji dla najmłodszych: zapewnić im szampana bez alkoholu oraz przekąski podane na stoliku przygotowanym specjalnie dla nich.

Sylwester tylko we dwóje

A co jeśli mamy dzieci, ale chcieliśmy tę wyjątkową noc spędzić tylko we dwoje? W pierwszej kolejności warto zapytać dziadków czy mogliby zaopiekować się szkrabami. Niektórzy z nich bardzo chętnie spędzą czas z wnukami, zamiast siedzieć przez telewizorem. Jeśli jednak nasi rodzice także wychodzą gdzieś w tę noc na zabawę lub do znajomych, warto pomyśleć jest o wynajęciu profesjonalnej niani lub animatorki.

Musimy pamiętać, że ceny wynajęcia niani w noc sylwestrową są zwykle dużo wyższe niż w inne dni, więc trzeba przygotować się na większy wydatek. Dobrym pomysłem na zaoszczędzenie oraz zapewnienie dodatkowej atrakcji dzieciom, będzie zapytanie innych rodziców, czy również nie chcą zostawić dzieci pod nadzorem opiekunki. Zwykle, jeśli niania zajmuje się więcej niż jednym dzieckiem na raz, koszty rozłożą się na wszystkich rodziców. Wynajmując nianię, mamy pewność, że dziecko jest pod dobrą opieką i że możemy bez obaw bawić się do białego rana.