Jak zorganizować Sylwestra w domu?

Jak zorganizować Sylwestra w domu?

Organizacja dobrej imprezy jest przedsięwzięciem dość skomplikowanym i wymagającym przemyślenia oraz przewidzenia wielu różnych kwestii. Trzeba się spodziewać, że zorganizowanie Sylwestra będzie wymagało dużo pracy. Sylwester w domu to opcja, którą wbrew pozorom wybiera całkiem sporo osób. Nie musi on jednak oznaczać nudnego siedzenia przy stole lub oglądania telewizji. We własnym mieszkaniu też można zorganizować wieczór, którego goście długo nie zapomną. Jak się do tego przygotować i o czym należy pomyśleć przed imprezą i w trakcie jej trwania?

Plan imprezy sylwestrowej w domu

Zorganizowanie dużej imprezy z takiej okazji, jak Sylwester, wymaga dobrego planu. Najlepiej odpowiednio wcześniej usiąść i rozpisać wszystko, co będzie potrzebne. Pozwoli to zrobić trafne zakupy (nie przepłacić za zbędne przedmioty i niczego potrzebnego nie pominąć), a także utrzymać spójność imprezy. W planie można też uwzględnić wystrój, listę zaproszonych osób i ewentualnie, jeśli taki był pomysł, podział obowiązków.

Znajomych najlepiej jest zaprosić odpowiednio wcześniej, nawet dwa miesiące przed imprezą. To pozwoli uniknąć sytuacji, w której połowa odmówi, ponieważ zrobiła już inne plany. Ludzie zwykle planują Sylwestra z pewnym wyprzedzeniem żeby mieć pewność, że tego wieczoru wyjdą z domu. Dlatego też dobrze jest być pierwszym z zaproszeniem - wtedy na pewno goście dopiszą!

Jak zrobić dobrą domówkę sylwestrową?

Znanym efektem Barnuma należy kierować się szczególnie wtedy, gdy zaproszone towarzystwo będzie dość liczne i różnorodne. Dotyczy ona zwłaszcza muzyki i jadłospisu, ponieważ dbając o różnorodność zwiększa się szansę, że każdy będzie mógł znaleźć w ofercie gospodarzy to, co lubi.

Oczywiście najłatwiej jest poprosić znajomych, żeby przynieśli ze sobą muzykę i ulubione potrawy. Taka forma urządzania Sylwestra w domu zdarza się często w grupach bliskich osób. Ma przynajmniej dwie zalety - odciąża gospodarzy finansowo i w zakresie nakładu pracy podczas przygotowań, oraz gwarantuje, że nikt nie poczuje się pominięty.

Planując jadłospis, trzeba koniecznie uwzględnić osoby, które z różnych przyczyn nie jedzą pewnych produktów - niezależnie, czy powodem jest uczulenie, czy świadoma decyzja. Pominięcie ich w przygotowaniach będzie sporą gafą.

Tematyczny Sylwester w domu

Trudno spotkać osobę, która nie chciałaby choć raz wziąć udziału w imprezie tematycznej. Warto przedyskutować ze znajomymi taki pomysł - a może okaże się, że zawsze marzyli o imprezie w stylu lat dwudziestych albo filmów Disneya? Sylwester w domu to idealna okazja na taką zabawę. Można perfekcyjnie dopasować menu i wystrój do tematu przewodniego, a jeśli goście wczują się w klimat i postarają o oryginalne stroje, impreza ma ogromne szanse powodzenia.

Hity na Sylwestra

W ferworze przygotowań i prób uwzględnienia gustu każdego z gości nie może zabraknąć miejsca na stare przeboje, przy których każdy dobrze się bawi. Nawet w trakcie imprezy o tematyce czasów napoleońskich przyjdzie w końcu taki moment, w którym wszyscy zamarzą o chóralnym odśpiewaniu któregoś z ponadczasowych hitów - warto być na to przygotowanym!