Co jest dobre na kaca? Poznaj najlepsze sposoby na kaca przed i po piciu

Co jest dobre na kaca? Poznaj najlepsze sposoby na kaca przed i po piciu

Z pewnością każdy z nas, chociaż raz, podczas imprezy pomagał komuś, lub co gorsza sam był w takiej sytuacji, że dużo szybciej musiał skończyć zabawę niż pozostali biesiadnicy. Wiadomo, że nie jest to miłe, niejednokrotnie mamy wtedy wyrzuty sumienia, ale to najczęściej nic w porównaniu z tym jak czujemy się fizycznie. Dlatego przygotowując się odpowiednio do Sylwestra, unikniemy przykrych niespodzianek.

Przygotowanie gruntu przed piciem alkoholu

Mamy tu na myśli oczywiście przygotowanie naszego organizmu do takiego całonocnego wysiłku. Warto zadbać o wypoczynek w ciągu dnia, chociażby krotką drzemkę, którą nasze ciało z pewnością doceni. Drugą ważną kwestią powinno być odpowiednie nawodnienie organizmu, dobrze pić w ciągu dnia wodę, wówczas dużo szybciej pozbędziemy się toksyn zawartych w alkoholu dostarczonym przez noc. Trzecią, nie mniej istotną kwestią, jest dostarczenie naszemu organizmowi odpowiedniego posiłku. Nie ma nic gorszego, jak pójście na sylwestrową głodnym. To wielki błąd, który może zniweczyć nasze przygotowania do imprezy.

Wybór trunku

Nie bez znaczenia będzie to, czym będziemy się raczyć przez noc. Sylwester to zabawa, gdzie najczęściej na stole pojawia się duży wybór różnych gatunków alkoholi. Z pewnością podjęcie decyzji o pobiciu własnego rekordu w ilości spróbowania każdego z nich, zakończy się dla nas nieprzyjemną wizytą z głową w misce. W tę noc warto odpuścić sobie degustowanie i kosztowanie, zamiast tego podjąć decyzję o wyborze jednego rodzaju trunku i trzymać się swego postanowienia. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia jaki alkohol wybierzemy, jeżeli tylko postawimy na rozsądne ilości.

Kultura picia alkoholu

Umiar potrzebny jest we wszystkim, więc nie znając swoich możliwości i nie kontrolując ilości odstawionych szklanek czy kieliszków, łatwo o porażkę. Przede wszystkim Sylwester to zabawa, więc postarajmy się wstawać jak najczęściej od stołu i bawić się, tańczyć. Nie zapominajmy o tym, że przekąski nie służą tylko do dekoracji stołu, więc warto oprócz trunków wrzucić coś na ząb. Oprócz alkoholu starajmy się dostarczać innych płynów naszemu organizmowi. Zamiast kawy, wybierajmy herbatę a zamiast słodkich, gazowanych napojów, po prostu wodę. Nie bądźmy niewolnikami toastów, nie bójmy się czasami odmówić i powstrzymać, kiedy towarzystwo niczym lokomotywa prze do końcowej stacji, którą jest toaleta lub łóżko. Cieszmy się z zabawy i róbmy wszystko, by w dobrej formie dotrwać do rana.

Co jest dobre na kaca i ból głowy po piciu

Niezależnie od tego jak skończymy imprezę, następnego dnia, po nieprzespanej nocy i sporej dawce alkoholu, ma prawo boleć nas głowa. Na taki stan rzeczy najlepszy będzie wypoczynek, zregenerowanie naszego organizmu. Warto zadbać o jego oczyszczenie, które ułatwi spożywanie wody czy herbaty z cytryną. Poza tym nieocenione mogą być soki z kapusty kiszonej, ogórków czy też buraka. Warto też zaserwować sobie spacer i ruch na świeżym powietrzu.